Jednosmjenska nastava u našoj školi 

GLAVNA TEMA: NOVO RUHO OBRAZOVANJA

Odlukom Ministarstva znanosti i obrazovanja sve škole u RH bi trebale u najskorije vrijeme prijeći u jednu smjenu što znači da bi učenici nastavu polazili samo ujutro. Naša škola trenutno nema ispunjene  sve potrebne uvjete za takvu nastavu zbog  manjka učionica, uskih hodnika, premale  školske kuhinje… Naša Osnovna škola Antun Nemčić Gostovinski ima jako stare temelje pa se ne može nadograditi i na taj način proširiti. Školska dvorana isto nije dovoljno velika jer dva ili više razreda ne mogu u isto vrijeme imati nastavu tjelesne i zdravstvene kulture.  

Doznajemo da bi se većina ovih problema trebala riješiti s krajem 2023. godine, a od 1.1.2024. godine učenici viših razreda bi na nastavu trebali ići u jutarnjoj smjeni, a niži razredi ostaju kao i do sada. Područna škola u Reki će se nadograđivati, a područna škola u Jagnjedovcu će se iznova graditi pa će i one prijeći u jednosmjensku nastavu.                                                                                                                

Paulina Crnoja i Marta Jurenec, 7.d 

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)